Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] przekłamanie prędkościomierza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] przekłamanie prędkościomierza

    Golas27, to duratec he, zarówno 1.8 jak i 2.0. ma wprawdzie regulacje luzów zaworowych, ale ford przewidział ją dopiero po 250 tkm pierwszy raz. koszt z częściami coś koło tysiaka wychodzi. Poprostu jak klepie to wiadomo, że wymaga regulacji. Trzeba każdy egz. przed kupnem posłuchać i tyle i albo odpuścić, albo walczyć o cenę w dół. Na lpg może częściej trzeba regulować, ale myślę, że do tych 100 tkm się nakula spokojnie między regulacjami i tak. te 50 tkm minimum...Wiele aut ma taką regulację z tamtych lat. :wink:

  • #2
    [O2] przekłamanie prędkościomierza

    licznik mi zawyża o 20 km/h a przy większych prędkościach nawet do 30 względem GPS.
    Zwyczajowo w poprzednich autach i w fabii przekłamanie oscyluje w granicach 5-10km/h

    Czyżby nieumiejętnie cofany licznik? :roll: przepraszam, KORYGOWANY :evil: A może coś gdzieś jest skopane?

    Przebieg dzienny i całkowity zdaje się być OK (mierzyłem na słupkach co 100m przy trasie - wiem, pełna profeska ops
    2006 Octavia II 1.9TDI

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli aż tak duzą różnica to mogła być jakaś ingerencja w licznik....
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        a może to tak specjalnie ktoś zrobił, by czuć się lepiej. No wiesz, jedzie 100km/h i się komuś chwali, że lata szybko i go fotoradary nie łapią..

        Komentarz


        • #5
          michao, podstawa ale czy koła masz zgodne z zaleceniem producenta?
          może licznik był wymieniony na z innego modelu... malowany anglik?
          Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
          Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Zorr
            czy koła masz zgodne z zaleceniem producenta
            Zamieszczone przez michao
            Przebieg dzienny i całkowity zdaje się być OK
            jakby miał inny rozmiar to by odleglość/dystans też mu się nie zgadzał :wink:

            Zamieszczone przez Zorr
            może licznik był wymieniony na z innego modelu... malowany anglik
            anglik nie ma tu nic do rzeczy- wtedy miałby wskazanie w milach a nie w km :roll:
            poza tym nawet gdyby zegary byly z anglika to idzie je przestawić na km, ale tarcze(podwójne) byłyby skalowane w km i milach- kolega chyba by zauwazył taka rzecz :wink:
            może miec zegary od RSa- tam jest inne skalowanie i inny przelicznik albo też, co bardziej prawdopodobne mozna wprowadzić korektę predkości w samych zegarach(sprawdza sie w blokach pomiarowych)
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              piotrek_gdy, mi chodziło że ktoś mógł zainstalować licznik z anglika z nową europejską tarczą ... tylko jako pomysł, bo nie wiem czy wskazówka przy danej prędkości jest w tym samym położeniu dla wersji ang. i europejskiej...


              PS Jeżeli nie jest to awaria to tylko kodowanie to chętnie się dowiem jak to zostało zrobione.
              Jeśli jedziesz szybciej niż ja, jesteś wariatem.
              Jeśli jedziesz wolniej niż ja, jesteś debilem

              Komentarz


              • #8
                a może same wskazówki były zdejmowane ? wystarczy zrobić test licznika i zobaczyć w jakiej pozycji się zatrzymują.
                OII sprzedana


                Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                Komentarz


                • #9
                  kapi, tez tak myslę :wink:

                  Zamieszczone przez Zorr
                  ktoś mógł zainstalować licznik z anglika z nową europejską tarczą
                  a jakie to ma znaczenie?
                  przeciez ci napisałem, że zegary w anglikach sa skalowane w km i milach jednocześnie- więc skoro na miejsce "angielskiej" tarczy gdzie są km i odpowiadająca im wartość w milach(albo na odwrót :wink: ) załozysz "europejską tarczę" to wskazówka i tak będzie w tym samym położeniu czyli odpowiadającej milom wartości km/h
                  przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                  wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez piotrek_gdy
                    skoro na miejsce "angielskiej" tarczy gdzie są km i odpowiadająca im wartość w milach(albo na odwrót :wink: ) załozysz "europejską tarczę" to wskazówka i tak będzie w tym samym położeniu
                    pod warunkiem że będzie w tym samym położeniu
                    20kmh to bardzo niewielki ruch .... wskazówką. :wink:
                    w każdym razie - proponuję test licznika.
                    OII sprzedana


                    Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kapi
                      pod warunkiem
                      kapi, mnożysz problemy :wink:
                      przecież to juz poruszyliśmy, że mogą byc przesunięte wskazówki
                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                      Komentarz


                      • #12
                        zrobię zdjęcie zegarów i wrzucę.


                        EDIT: załącznik (nie wiem czemu wgrało się odwrotnie - sorry)
                        Załączone pliki
                        2006 Octavia II 1.9TDI

                        Komentarz


                        • #13
                          czy w VCDSie w adaptacjach przypadkiem nie było możliwości korekty wskazań prędkościomierza? może tam da się przestawić

                          Komentarz


                          • #14
                            ja bym Ci radził obadać ten licznik z innym autem, bo może masz jakiś biedronkowy GPS. Druga sprawa, masz w blokach pomiarowych ECU aktualną prędkość zdaje się, wejdź sobie i zobacz w czasie jazdy. w ABS tez będzie, ale wyloguje cie jak będziesz jechał.

                            Komentarz


                            • #15
                              jurgeen, może się nie znam, ale z tego co wiem w O2 prędkościomierz jest analogowy (jak widać: tarcza ze wskazówką) a nie cyfrowy, jak np. w Yarisie 2. VCDSem raczej analogowego nie przestawisz...
                              رافال
                              Spoty
                              Cause freedom is a lonely road
                              My O2FL

                              Komentarz


                              • #16
                                rafiki, siłą rzeczy i tak jest sterowany elektronicznie, jak na przykład wytłumaczysz to, że w nowszych jeszcze prędkość wyświetla się na FISie. Czasy analogowego sterowania prędkościomierzem już się skończyły postaram się sprawdzić u siebie czy jest opcja takiej korekty

                                Komentarz


                                • #17
                                  jurgeen, zgodzę się, chodziło mi o to, że na tarczy i tak będzie przekłamywał tu jedyna opcja to ręczne ustawienie wskazówki :wink: jak w swojej O1 miałem problem z zegarami to przypadkiem "naprawiłem" prędkościomierz - obecnie ma 99% zgodności z GPS
                                  رافال
                                  Spoty
                                  Cause freedom is a lonely road
                                  My O2FL

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    rafiki, no właśnie nie do końca, bo ja u siebie w Golfie MK5 mam zegary z MK6 z wyświetlaniem prędkości na komputerze i jedno i drugie pokazuje identyczną prędkość, która też przekłamuje bo jest wyższa niż GPSowa

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zawsze będą przekłamania względem GPS a licznik. Masz rożne czułości odbiorników GPS, różne procesory w nawigacjach , a co za tym idzie rożne przetwarzanie sygnału itp. Dlatego porównaj swoją prędkość z innym autem a nie z GPS-em i bedziesz wiedział co w trawie piszczy

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        spacewalker, kochany wystarczy, że tym samym gpsem sprawdzę różnice w kilku innych autach. O2 mam od niedawna to raz. W Fabii różnica oscyluje w granicach 5-10km/h w przedziale 30-150 km/h, w Dełu Nubira o dziwo było jak w Fabii, w KIA OPIRUS jest tak jak w Nubirze i Fabii, Ford Fusion także wypada tak jak KIA, Dełu i Fabia, Mondeo MK3 oraz MK4 także 5-10km/h. ALE TO JESZCZE NIE WSZYSTKO najważniejsze moje własne doznania także się chyba liczą a czuję, że jak mam 80km/h na liczniku to jadę dość.... wolno, ergo to nie wina GPSu, który nie pochodzi z biedronki ale i nie jest urządzeniem militarnym.
                                        Wytłumacz mi czemu odkąd jeżdże O2 to przy fotoradarze w Markach gdzie jest do 70 wszyscy zwalniają do 80-90 (wg wskazań licznika) gdzie, jak jeździłem innym autem to zwalniali do 60-70?
                                        Coś jest nie tak z licznikiem i nikt mi nie wmówi, że się mylę.
                                        2006 Octavia II 1.9TDI

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Autoscan

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez jurgeen
                                            czy w VCDSie w adaptacjach przypadkiem nie było możliwości korekty wskazań prędkościomierza? może tam da się przestawić
                                            oczywiście że jest możliwość korekty - proszę :
                                            Link
                                            nie wiem jak w octavii ale w gVdziała.

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              stefdeath, była próba zmiany ustawień ostatniego bitu która nic nie dawała (można było ostawić tylko do wartości 4). Odczyt z komputera był taki sam jak GPS jedynie licznik zawyżał. Dodatkowo uruchomiliśmy test licznika, który wskazał wartość 120 km/h a powinno być 100. Prawdopodobnie tu leży przyczyna złych wskazań licznika i jak stwierdził piotrek_gdy należy dokonać ręcznej korekty - ręcznie przestawić wskazówkę na liczniku.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                ewentualnie można się przyzwyczaić :roll:
                                                zrobi się cieplej będziemy kombinować ze wskazówką.
                                                2006 Octavia II 1.9TDI

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Kto może podpowiedzieć jak zdjąć wskazówki z licznika? Tak aby móc dostać się do tarcz?

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X